سونوگرافی کبدسونوگرافی های بارداریبیوپسیماموگرافی دیجیتالهیسروسالپنگوگرافی
رادیولوژِی مرکزی

غده تیروئید شایعترین محل کانسر اولیه آندوکرین است

شامل %7/2 تمام کانسرها در زنان است PTC به طور شایع لوکال توسعه می یابد و لنف نودهای گردن را گرفتار می کند . متاستازهای لنف نودهای گردن ابتدا یا جراحی و یا رادیواکتیو درمان می شوند هورمون تراپی نیز جزء روش های درمانی شایع است این روش های درمانی باعث فیبروز و Distortion بافت ها و اسکار ناحیه گردن می شود RFAیک روش کم خطر است که در درمان و کنترل توسعه های لوکال در انواع ارگان ها به کار می رود .

همچنین برای درمان تومورهای خوش خیم تیروئید نیز به کار می رود .

RFA برای درمان متاستازهای ناشی از تیروئید به خصوص کمپارتمان های مرکزی و جانبی به کار می رود RFA به صورت سرپایی انجام می شود .

اندازه گیری لنف نودها در سه محور صورت می گیرد و بلندترین محور مد نظر گرفته می شود در این روش زیر Guide در سونوگرافی یک نیدل با G : 18 و طول 7 سانتی متر و Tip و 5/0 وارد لنف نود یا متاستاز تومور شده و نیدل یا پمپ خنک کننده حدود 15-20 درجه ثابت نگاه داشته می شود و Ablation انجام می شود .

روش RFA : بیمار در Supine با گردن Extendاست 2 تا Ground pad استفاده می شود .

از Sedation برای بی هوشی استفاده می شود بعنوان ضد درد از Bucinperazin 50 میلی گرم به صورت عضلانی استفاده می شد .

اگر لنف نودهای متاستاتیک در مجاورت اعضا حیاتی گردن نظیر شریان کاروتید و ورید ژوگولار وتراشه و عصب واگ وازوفاگوس و عصب راجعه باشد باید اعضاء حیاتی به وسیله نرمال سالین از تومور جدا شوند به این روش Hydro dissection technique می گویند .

میزان نرمال سالین نباید بیش 30 سی سی باشد .

برای درمان از Moving shot استفاده می شود که در این روش زیر Guide سونوگرافی Ablation به دقت صورت می گیرد و Follow up آن نیز با سونوگرافی انجام می شود .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا
تلفن : 32202762 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

سونوگرافی داپلر بر روی کودک و یا نوزاد

اگر نیازباشد که سونوگرافی داپلر بر روی کودک و یا نوزاد انجام گیرد، از انجا که نیاز به آرامش بدن وجود دارد، بنابراین باید کمی قبل از انجام سونوگرافی داپلر با صلاحدید پزشک، به کودک داروی بیهوشی و یا مسکن خورانده شود تا بدن او در هنگام انجام تست آرام باشد تا حرکات اضافی بدن او اختلالی را در انجام . . .

ادامه مطلب

درمان واریس به روش های مدرن

واریس به روش های مدرن و بدون نیاز به جراحی درمان می شود و علائم و نشانه های آن بطور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد.بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهند لیزر درمانی بهترین گزینه برای رگ های واریسی است.یک مطالعه جدید نشان می دهد عدم استفاده از داوهای بیهوشی و نبود خونریزی به همراه نتیجه بهتر درمانی . .

ادامه مطلب

ندول تیروئید بخش دوم

کمتر از 5 درصد ندولهای تیروئید سرطانی هستند. به خاطر داشته باشید که اکثر ندولها خوش خیم هستند. پزشکی که با این مشکل آشنا است باید شما را معاینه کند.متخصصین هورمون شناسی و غدد درونریز مرتب در حال رسیدگی به اینگونه مسائل هستند. اما بیشتر مردم به پزشک عمومی، پزشک امراض داخلی و جراحان عمومی مراجعه . . .

ادامه مطلب

کیست کلیه چیست ؟

کیست ساده کلیه، یک کیسه گرد و صاف با پوستی نازک یا یک کیسه شبیه به جیب پیراهن و با سر بسته است که با مایع پر شده است. کیست کلیه ممکن است به صورت تکی و یا چند تایی در کلیه ها شکل بگیرد. کیست ساده، شایع ترین نوع کیست در کلیه ها می باشد. این بیماری با بیماری کلیه پلی کیستیک متفاوت است. کلیه پلی کیستیک

ادامه مطلب