نمای کلینیکنمای کلینیک
رادیولوژِی مرکزی

چرا واریس میگیریم

اگر در پاهایتان رگهای ریز قرمز یا سیاه شده را میبینید باید بگوییم این فقط شما نیستید که با این مشکل مواجه هستید، واریس یکی از شایعترین مشکلات بین خانمهاست؛ البته این موضوع مختص خانمها نبوده و در آقایان نیز به کرات دیده شده است. این مشکل، زیبایی شما را بههم میریزد و ممکن است دردناک هم باشد، یعنی با مشکلی دست و پنجه نرم میکنید که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ سلامت مشکلاتی برایتان بههمراه خواهد داشت.
البته لازم نیست خیلی در این باره نگران شوید چون خوشبختانه شما میتوانید با داشتن اطلاعات درست یاد بگیرید که چطور از واریس پیشگیری کرده، با آن زندگی کنید یا از دستش خلاص شوید. ما در این مطلب اطلاعات بیشتری برایتان تدارک دیدهایم.
واریس چیست؟
سرخرگها و مویرگها، خون مملو از اکسیژن را از قلب به سایر قسمتهای بدن میرسانند و سیاهرگها خون را به قلب برمیگردانند.
مسئله اینجاست که رگهای پایتان برای این کار باید تلاش بیشتری انجام دهند، چون خون را برخلاف جهت جاذبه زمین پمپاژ میکنند، یعنی خون را به سمت بالا میرانند درحالی که جاذبه زمین به سمت پایین است، بنابراین اگر دریچههای قلب ضعیف شده یا آسیب ببینند، خون به سمت عکس حرکت خواهد کرد و این مسئله باعث ایجاد تورمی میشود که در واریس میبینید.
مهمترین عامل واریس کدام است؟
علت واریس فقط یک عامل نیست و با اینکه عوامل مختلف دیگری هم وجود دارد که خطر ابتلای شما به واریس را افزایش میدهد، ولی ژنتیک مهمترین عامل است.
۷۰تا ۸۰درصد از بیماران مبتلا به واریس، فردی در خانواده خود دارند که او نیز دچار واریس بوده است.
سایر عوامل خطرزا، جنسیت خانمها، چاقی، پیری و بارداری (چون در طول دوران بارداری، ۵۰درصد خون بیشتری برای مراقبت از جنین تولید میکنید) را شامل میشود.
واریس فقط در پاها دیده میشود؟
شاید با شنیدن نام واریس به یاد پاهای قرمز شده یا سیاه شده بیفتید، با اینکه واریس بهخاطر وزن بدن و جاذبه زمین بیشتر در پاها دیده میشود، ولی انواع مختلفی از واریس در قسمتهای دیگر بدن هم دیده میشود. تلانژکتازی و ونوز لیک روی صورت، گردن و رگهای عنکبوتی در همه قسمتهای بدن ایجاد میشوند. حتی هموروئید که بزرگ شدن رگهای دور مقعد است هم نوعی واریس بهشمار میآید.
چطور خطر واریس را کم کنیم؟
عوامل خطرزایی هستند که تحت کنترل شما نیستند، ولی میتوانید با حفظ وزن و خودداری از ایستادنها یا نشستنهای طولانیمدت سهم خودتان را انجام داده و خطر ابتلا به واریس را تا اندازهای کاهش دهید. متخصصان توصیه میکنند از پوشیدن طولانیمدت لباسهایی که در قسمت میان تنه و کمر یا رانها تنگ باشند یا کفش پاشنه بلند خودداری کنید؛ چون هر دوی اینها بر گردش خون شما تاثیر میگذارند.

برای دیدن عکسهای بیماران و درمان واریس کلیک کنید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس ابادی، روبروی عیسی بن مریم، ساختمان صبا
تلفن : 32202762 - 031

ندول تیروئید بخش دوم

کمتر از 5 درصد ندولهای تیروئید سرطانی هستند. به خاطر داشته باشید که اکثر ندولها خوش خیم هستند. پزشکی که با این مشکل آشنا است باید شما را معاینه کند.متخصصین هورمون شناسی و غدد درونریز مرتب در حال رسیدگی به اینگونه مسائل هستند. اما بیشتر مردم به پزشک عمومی، پزشک امراض داخلی و جراحان عمومی مراجعه . . .

ادامه مطلب

درمان واریس به روش های مدرن

واریس به روش های مدرن و بدون نیاز به جراحی درمان می شود و علائم و نشانه های آن بطور قابل ملاحظه ای بهبود می یابد.بررسی های جدید دانشمندان نشان می دهند لیزر درمانی بهترین گزینه برای رگ های واریسی است.یک مطالعه جدید نشان می دهد عدم استفاده از داوهای بیهوشی و نبود خونریزی به همراه نتیجه بهتر درمانی . .

ادامه مطلب

کیست کلیه چیست ؟

کیست ساده کلیه، یک کیسه گرد و صاف با پوستی نازک یا یک کیسه شبیه به جیب پیراهن و با سر بسته است که با مایع پر شده است. کیست کلیه ممکن است به صورت تکی و یا چند تایی در کلیه ها شکل بگیرد. کیست ساده، شایع ترین نوع کیست در کلیه ها می باشد. این بیماری با بیماری کلیه پلی کیستیک متفاوت است. کلیه پلی کیستیک

ادامه مطلب

سونوگرافی داپلر بر روی کودک و یا نوزاد

اگر نیازباشد که سونوگرافی داپلر بر روی کودک و یا نوزاد انجام گیرد، از انجا که نیاز به آرامش بدن وجود دارد، بنابراین باید کمی قبل از انجام سونوگرافی داپلر با صلاحدید پزشک، به کودک داروی بیهوشی و یا مسکن خورانده شود تا بدن او در هنگام انجام تست آرام باشد تا حرکات اضافی بدن او اختلالی را در انجام . . .

ادامه مطلب